Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową ropoczynały w Lorenz
Ambassador Marta

Marta

Ambasador Lorenz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie, specjalizacja Handel i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Fanką przekąsek Lorenza, a w szczególności Monster Munch i Curly, jestem od dziecka, jednak dopiero na studiach, podczas Dni Kariery, zetknęłam się po raz pierwszy z firmą Lorenz. Wśród stoisk różnych pracodawców zobaczyłam ekspozycję, na której były moje ulubione Monsterki i wiedziałam już, że muszę chociaż chwilę porozmawiać i dowiedzieć się więcej o firmie...

 

Co sprawiło, że podjęłaś się roli Ambasadora?     
W trakcie rozmowy na Dniach Kariery okazało się, że Lorenz prowadzi programy stażowe i praktyki – bardzo mnie to zainteresowało. Niestety, na to, żeby zostać stażystą było jeszcze za wcześnie, ale pojawiła się informacja, że Lorenz będzie powoływał swoich Ambasadorów na uczelniach. To było coś dla mnie!
Zgłosiłam się od razu! Okazało się, że zdobycie pozycji Ambasadora nie jest takie łatwe. Poprzedzone było rozmową, podczas której przedstawiłam swoją wizję i propozycje konkretnych działań. W ten sposób mogliśmy poznać wzajemne oczekiwania i wypracować zasady współpracy. Poczułam wówczas, że naprawdę mogę być członkiem zespołu, mającym rzeczywisty wpływ na jego pracę.

Jakie korzyści daje ci pełnienie roli ambasadora? 
Ogromną korzyścią jest możliwość poznania, jak działa duża firma produkcyjna i dystrybucyjna. Zobaczenie na żywo, jaką drogę przebywa ziemniak od rolnika do paczki Crunchipsa, czy też odwiedzanie sklepów razem z Przedstawicielem Handlowym, to wyjątkowa możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej z rzeczywistością biznesową. To doświadczenie jest bezcenne dla każdego, kto zastanawia się nad wyborem przyszłej pracy. A dodatkowo działania Ambasadora dają możliwość realizacji konkretnych zadań na rzecz firmy. Tym, co w szczególny sposób odróżnia program Ambasador Lorenz od programów innych firm, to otwartość firmy na moje własne pomysły i wspólne wypracowywanie najlepszych rozwiązań. I na koniec jeszcze jedna, wielka korzyść – łatwiejszy dostęp do moich ulubionych przekąsek ;-)

Na czym polega rola ambasadora Lorenz?  
Moją rolą jest bycie łącznikiem pomiędzy studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu a firmą Lorenz. Jednak nie jest to funkcja czysto reprezentacyjna, ograniczająca się do noszenia koszulki z logo firmy. Jestem odpowiedzialna za przekazywanie moim kolegom informacji o praktykach, stażach i ciekawych wydarzeniach, odpowiadanie na pytania oraz zbieranie opinii i pomysłów, które można wykorzystać w przyszłości. Miałam też wyjątkową szansę znaleźć się po drugiej stronie lady podczas Targów Pracy, gdzie jako przedstawicielka studentów mogłam rozmawiać ze studentami i dzielić się moimi doświadczeniami ze współpracy z Lorenz.

Jakie było najciekawsze zadanie, które wykonałeś do tej pory jako Ambasador Lorenz?
Najciekawsze, ale jednocześnie najtrudniejsze zadanie dopiero przede mną. Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowywania The Lorenz Days na Uniwersytecie Ekonomicznym. Podczas tej imprezy będę odpowiedzialna za organizację dwóch warsztatów dla studentów, rozwijających umiejętności specjalistyczne i interpersonalne. Żeby wszystko się udało, muszę skoordynować zarówno działania po stronie uczelni, firmy, jak i organizacji studenckich. Mam nadzieję, że każdy student znajdzie coś dla siebie. Trzymajcie kciuki!!!

Jak można się z Tobą skontaktować?         
W tygodniu na uczelni – szukajcie koszulki z logo Lorenz. Jeżeli macie jakieś pytania napiszcie maila, na pewno odpiszę: ambasadorlorenz@gmail.com