Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową rozpoczynały w Lorenz
Ambassador Agnieszka

Agnieszka

Ambasador Lorenz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Jestem studentką II roku Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wybrałam specjalność Handel i Marketing, aby móc przełożyć swoje kreatywne pomysły na rzeczywiste projekty.

 

Co sprawiło, że podjęłaś się roli ambasadora?     
Po pierwsze, chciałam stać się częścią Waszego wspaniałego zespołu, który miałam okazję częściowo poznać podczas wspólnego opracowywania nowej koncepcji stażu w firmie. Po drugie, pragnę zdobyć praktyczne doświadczenie, podczas realizacji działań promocyjnych. A po trzecie, uważam, że branża FMCG jest jedną z bardziej dynamicznie działających branż, więc nie ma tu miejsca na nudę i stagnację.

W jaki sposób dowiedziałaś się o roli ambasadora w naszej firmie? 
Dowiedziałam się za pośrednictwem fan page'a na Facebooku.

Jakie masz pomysły, by realizować rolę ambasadora?  
Chciałabym połączyć siły płynące z kół naukowych oraz firmy, aby móc wspólnie stworzyć ciekawe warsztaty, bądź wykłady. Ponadto nie zabraknie też inicjatyw, w ramach których będzie można zgarnąć snacki.

Jak myślisz, jakie korzyści możesz odnieść z pełnienia tej funkcji?
Bycie Ambasadorem to bycie pośrednikiem pomiędzy firmą, a studentami. Pozwala to szerzej spojrzeć na rynek, w tym jego potrzeby płynące z dwóch stron - pracodawcy i pracownika - co może mi pomóc w ukierunkowaniu swojej ścieżki kariery. Ponadto funkcja ta umożliwia poznanie wielu ciekawych osób, zarówno ze świata biznesu, jak i ze świata uczelni, od których mogę się czegoś nauczyć i które zainspirują mnie do dalszej pracy.

Jakie było najciekawsze zadanie, które wykonałaś do tej pory jako Ambasador Lorenz?         
Myślę, że targi pracy dla studentów Dni Kariery były ciekawym doświadczeniem, podczas którego mogłam stanąć po stronie pracodawcy i zobaczyć jak wygląda to z tej perspektywy. Zaskoczyła mnie różnorodność osób, które były tego dnia obecne, ponieważ można było tam spotkać każdego - uczniów techników, studentów wszystkich lat, osoby mające sprecyzowany cel, jak i te wciąż poszukujące swojego miejsca na rynku pracy. Myślę, że pokazuje to dużą chęć usamodzielnienia się młodych osób i odnalezienia swojej drogi poprzez inspirację ofertami pracodawców.

Jak można się z Tobą skontaktować?         
W tygodniu jestem dostępna na uczelni. Jeżeli macie jakieś pytania napiszcie maila, na pewno odpiszę: ambasadorlorenz@gmail.com.