Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową rozpoczynały w Lorenz
Kacper

Kacper

Ambasador Lorenz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Mam 21 lat i jestem studentem III roku na kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Moja specjalność to Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw.

 

Co sprawiło, że podjęłeś się roli Ambasadora?     
Uważam, że czas studiów jest idealny, aby robić coś więcej. Samo uczenie się lub imprezowanie jest moim zdaniem mało rozwijające. Jestem osobą, która uwielbia kontakt z ludźmi, jak również działalność dla ludzi, stąd tak duża moja aktywność na studiach. Lubię, gdy wokół mnie dużo się dzieję, gdy mam do wykonania konkretną pracę/projekt i jasno skonkretyzowany cel. Uznałem, że poza działalnością samorządową chciałbym również być aktywnym uczestnikiem rynku pracy. Gdy pojawiła się możliwość współpracy z Lorenz, to nie wahałem się długo, tylko od razu złożyłem swoje podanie, ponieważ a) znam markę od dawna, b) lubię produkty marki Lorenz, c) chciałbym aktywnie zaangażować się w promocję firmy na uniwersytecie, tak, aby jej obecność została jeszcze bardziej dostrzeżona.

W jaki sposób dowiedziałeś się o roli ambasadora w naszej firmie? 
O tym, że można być Ambasadorem w Lorenz dowiedziałem się podczas targów Job Spot na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak wielu moich znajomych myślałem o byciu ambasadorem na III roku studiów i wybrałem firmę Lorenz z racji wyjątkowej sympatii do niej oraz wielu zalet.

Jakie masz pomysły, by realizować rolę ambasadora?  
Mam doświadczenie w realizacji świadczeń dla partnerów ze świata biznesu, w tym również tych odbywających się na samej uczelni. Poza tym będąc członkiem Parlamentu Studenckiego oraz przedstawicielem studentów w Radzie Wydziału Zarządzania mam znacznie ułatwiony kontakt z władzami uczelni oraz innymi osobami decyzyjnymi. Chciałbym wykorzystać potencjał projektów realizowanych przez organizacje studenckie oraz koła naukowe na uczelni (a jest ich naprawdę dużo) i zaprosić organizatorów do współpracy z Lorenz oraz wykreować w studentach poczucie, że Lorenz jest "przyjacielem" studentów.

Jak myślisz, jakie korzyści możesz odnieść z pełnienia tej funkcji?
Korzyści to przede wszystkim rozwój samego siebie, możliwość poznania pracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, zdobycie umiejętności potrzebnych na rynku pracy, możliwość jedzenia każdego dostępnego smaku Crunchipsów :-)

Jakie było najciekawsze zadanie, które wykonałeś do tej pory jako Ambasador Lorenz?         
Uczestnictwo w Dniach Kariery na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Do tej pory brałem w nich udział jako student poszukujący ciekawych ofert stażów, tym razem mogłem doradzać koleżankom i kolegom od strony pracodawcy. To było bardzo ciekawe i wartościowe doświadczenie, musiałem być dobrze przygotowany tak, aby żadne pytanie mnie nie zaskoczyło. Dużo osób zainteresowanych pracą w Lorenz odwiedziło nasze stoisko, więc uważam tamten dzień za bardzo udany w kontekście pracy Ambasadora

Jak można się z Tobą skontaktować?
W tygodniu jestem dostępny na uczelni. Jeżeli macie jakieś pytania, napiszcie maila, na pewno odpiszę: ambasadorlorenz@gmail.com.