Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową rozpoczynały w Lorenz
Magdalena Francuzik

Magdalena

wcześniej praktykantka w Lorenz Services, obecnie Księgowa ds. Księgowości Głównej Międzynarodowej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie ukończyłam Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Moja przygoda z Lorenz Services rozpoczęła się po pierwszym roku studiów II-go stopnia, gdy zdecydowałam się wziąć udział w programie praktyk letnich.

 

Co skłoniło Cię do aplikowania na praktyki w Lorenz Services?

Czas studiów to okres nie tylko zdobywania wiedzy, poznawania nowych ludzi, ale również okres działalności w różnych organizacjach czy kołach naukowych. Z upływem czasu jednak to wszystko ustępuje chęci oraz potrzebie zdobywania doświadczenia, a także umiejętności niezbędnych w zdobyciu wymarzonej pracy. Studiując na kierunku Finanse i Rachunkowość zdecydowałam się odbyć praktyki w Dziale Księgowości. Wybór padł na Lorenz Services.

Z którymi obszarami firmy miałaś okazję zapoznać się jako praktykantka?

Podczas praktyk miałam okazję  zapoznać się z pracą wszystkich finansowych działów Lorenz Services: Działem Należności, Działem Zobowiązań oraz Działem Księgowości Głównej. Miałam szansę również pogłębić swoją wiedzę z zakresu cash managementu, konsolidacji oraz inwestycji i środków trwałych.

Czego nauczyłaś się podczas praktyk w Lorenz Services?

Miałam świetną okazję przełożyć zdobytą wiedzę teoretyczną na praktykę. Mogłam również zapoznać się szczegółowo z prowadzeniem rachunkowości zarówno w spółkach polskich, jak i zagranicznych.

Dlaczego poleciłabyś program praktyk swoim kolegom?

Podczas praktyk w Lorenz Services można się wiele nauczyć. Praktykanci nie parzą kawy ani nie stoją przy kserokopiarce, tylko traktowani są tak samo jak pozostali pracownicy. Mogłam liczyć na wsparcie pozostałych członków zespołu, którzy zawsze chętnie udzielali mi pomocy oraz cennych wskazówek.

Jak wyglądała Twoja dotychczasowa kariera w Lorenz Services?

Moje praktyki miały potrwać miesiąc, ale wspólnie z opiekunami praktyk uzgodniliśmy, że zostaną przedłużone o dwa tygodnie. Po tym okresie otrzymałam propozycję pracy na stanowisku Młodszej Księgowej ds. Księgowości Głównej Międzynarodowej.

Komu poleciłabyś program praktyk?

Szczególnie studentom kierunków ekonomicznych, jak również osobom, które interesują się rachunkowością oraz finansami  i swoją przyszłość wiążą z księgowością.

Czy po praktykach Twoje wyobrażenie o pracy księgowego potwierdziło się czy zmieniło?

Myślę, że potwierdziło się. Tak jak myślałam jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, które wymaga bycia sumiennym i dokładnym. Wielu moich znajomych uważa, że jest to monotonna praca, ale ja się z tym nie zgadzam. Tutaj nie ma miejsca na nudę, cały czas coś się dzieje, jest dużo pracy, nowe wyzwania i czas upływa bardzo szybko.

Co uważasz za największe plusy pracy w Lorenz Services?

Największym plusem jest atmosfera panująca w Lorenz Services. Niezależnie od natłoku obowiązków każdy może liczyć na pomoc innych. Firma stawia na rozwój pracowników oferując różnorodne pakiety szkoleń z zakresu rachunkowości, finansów, jak również doskonalenie znajomości języka obcego.