Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową rozpoczynały w Lorenz
Paulina

Paulina

była stażystka, obecnie Mł. Kierownik Działu Ciągłego Doskonalenia

Co skłoniło Cię do aplikowania na staż w Lorenz?

Moja wspólna historia z Lorenz rozpoczęła się 2 lata przed programem stażowym na letnich praktykach. Byłam jedną z osób, które zapoczątkowały praktyki letnie w naszym Zakładzie w Stanowicach (trochę przetarłam szlaki;-)). Tak mnie wkręcił temat ziemniaków, że na magisterkę wybrałam kierunek "Produkty ziemniaczane i skrobia". Staż rozpoczęłam jeszcze będąc na ostatnim roku studiów Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.

Z którymi obszarami firmy miałaś już okazję zapoznać się jako stażysta?

Od pola aż po sprzedaż.

W jakich projektach brałaś udział? Jakie były Twoje najważniejsze zadania?

Brałam udział w projektach zakładowych jak i międzynarodowych. Największym Zakładowym projektem było dla mnie wprowadzenie systemu monitorowania online ilości wyprodukowanego asortymentu (odłam systemu MES). Międzynarodowy projekt, w którym uczestniczyłam to przejście na technologię wysmażania na oleju słonecznikowym - byłam członkiem dużego zespołu. Zadaniem mojej grupy było wypracowanie metody wstępnej eliminacji małych cząstek ziemniaków przed wysmażeniem.

Czego nauczyłaś się podczas stażu w Lorenz? Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Największe wrażenie zrobiło na mnie to jak dużo firma inwestuje w rozwój stażystów. Staż to nie tylko praca w miejscu pobytu, ale również wyjazdy zagraniczne. A jak mówi powiedzenie "podróże kształcą"!

Jak wyglądała Twoja dotychczasowa kariera w Lorenz?

Obecnie zarządzam działem Ciągłego Doskonalenia, który jest wsparciem dla Produkcji. Prowadzimy projekty optymalizujące pracę maszyn, podnoszące wyniki produkcyjne i jakość naszych produktów. Każdy dzień jest nowym wyzwaniem bo "ziemniak lubi być zmienny" i potrafi nas zaskoczyć, ale to jest właśnie fajne, że ta praca się nie nudzi.

Dlaczego poleciłabyś program Top Performers for The Future w Lorenz i komu?

Program Stażowy poleciłabym osobom, które nie boją się wyzwań i chcą poszerzać swoją wiedzę, bo Lorenz właśnie na stażu daje takie możliwości! Na stażu ma się niepowtarzalną i niespotykaną w innych firmach możliwość poznania prawie wszystkich działów w łańcuchu dostaw. Pracując w Dziale Produkcji masz szansę poznać pracę takich działów jak: marketing, controlling, sprzedaż czy planowanie. Stażysta ma szansę zaprezentowania swoich pomysłów i realnego wdrożenia ich. Nie jest to na pewno staż polegający na przysłowiowym "kopiowaniu dokumentów i parzeniu kawy". Firma bardzo sobie ceni stażystów i historia pokazuje, że ich kariera szybko nabiera wiatru w żagle.