Młoda kobieta obok ekspresu do kawy w biurze

Co o nas mówią?

osoby, które karierę zawodową rozpoczynały w Lorenz

Agata

Agata

była stażystka, obecnie Ekspert ds. Rozwoju Produktu

Co skłoniło Cię do aplikowania na staż w Lorenz?

Jako świeżo upieczona absolwentka biotechnologii PWR pracująca na start w niewielkim laboratorium genetycznym na stanowisku Specjalisty ds. marketingu i sprzedaży, chciałam wykorzystać swoją wiedzę ze studiów w bardziej bezpośredni oraz praktyczny sposób, i tak natknęłam się na ofertę stażu w Lorenz. Duża firma, międzynarodowe środowisko, ciekawy i kreatywny obszar stażu (R&D) oraz fajne warunki finansowe na start nie kazały mi się zastanawiać dwa razy :)

Z którymi obszarami firmy miałaś już okazję zapoznać się jako stażysta?

Łatwiej jest wyliczyć te z którymi nie… :) Mój program stażowy obejmował praktycznie wszystkie działy okołoprodukcyjne, marketing, sprzedaż, finanse, itd. Miałam okazję odwiedzić wszystkie zakłady produkcyjne należące w tym czasie do grupy Lorenz oraz centralę firmy pod Frankfurtem.

W jakich projektach brałaś udział? Jakie były Twoje najważniejsze zadania?

W trakcie stażu już po niecałym pół roku od jego rozpoczęcia realizowałam projekty dot. rozwoju nowych produktów, a staż zakończyłam z wprowadzeniem aż 23 nowych wyrobów na rynek polski oraz zagraniczny. Byłam odpowiedzialna za dostosowanie składu naszych przypraw do nowego unijnego prawa żywnościowego oraz redukcję poziomu akrylamidu w chipsach formowanych. Koordynowałam projekt wdrożenia tasiemki easy-open, która po dzień dzisiejszy ułatwia konsumentom Pomsticksów otwieranie naszych paczek.

Czego nauczyłaś się podczas stażu w Lorenz? Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Poznawanie twarzy i osobowości ludzi, z którymi pracujemy i kontaktujemy się na co dzień jest jednym z najcenniejszych elementów programu TPF. Dzięki stażowi poznałam bardzo dobrze technologię produkcji, a jeżeli chodzi o kompetencje miękkie, to są nimi zdecydowanie samodzielność, odwaga oraz pewność siebie.

Jak wyglądała Twoja dotychczasowa kariera w Lorenz?

Po zakończeniu 1,5 rocznego stażu w 2014 roku otrzymałam propozycję stanowiska "Młodszego Specjalisty ds. Technologii i Rozwoju Produktu". Dzisiaj po 7 latach od rozpoczęcia kariery w Lorenz pełnię rolę Eksperta ds. Rozwoju Produktu z funkcją menadżerską.

Dlaczego poleciłabyś program Top Performers for The Future w Lorenz i komu?

Program ten jest naprawdę super okazją do porządnego rozpoczęcia kariery zawodowej z dużą szansą na dalsze stałe zatrudnienie w firmie. Stażyści nie parzą tutaj przysłowiowej kawy, tylko są zaangażowani w poważne projekty, które przyczyniają się do rozwoju ich kompetencji. Czego chcieć więcej? :)